Iskolánk képviselhette Magyarországot Szlovákiában

A Kassai Konzulátus közben járására intézményünk meghívást kapott Pozsonyba egy nemzetközi integrációs fesztiválra. A fesztivál immár 7. alkalommal került megrendezésre, de Magyarország most kapott először meghívást. Büszkék vagyunk arra, hogy mi képviselhettük hazánkat elsőként ezen a rendezvényen.

Kint tartózkodásunkról a pozsonyi fél gondoskodott. Utaztatásunkat az országos Rákóczi Szövetség biztosította a konzulátussal történő egyeztetésnek megfelelően

Örömmel tettünk eleget a meghívásnak és 2015.09.03-án intézményünkből ötvenen sajátos nevelési igényű tanulóval, a gyermekeket kísérő pedagógusokkal Pozsonyba utaztunk.

A közösen átélt élmények, az elfogadás és a befogadás érzésének megélése, a fesztivál hangulata maradandó élménnyel ajándékozta meg tanulóinkat és pedagógusainkat egyaránt. A gyermekek büszkén lengették nemzeti lobogónkat és emelték a magasba az általunk készített transzparenseket, melyet szlovák nyelven is feliratoztunk. Mindannyiunkat közös cél vezet az együttnevelés támogatása, melynek ez a rendezvény nagyszerű példája volt. A stadionban 12 000 gyermek együtt ünnepelt és élvezte a színvonalas műsort. Híres sportolók, színészek énekesek és fogyatékos, hátrányos helyzetű gyermekek nyilatkoztak arról, hogy kinek mit jelent az integráció. A fellépők Szlovákiából, Amerikából, Argentínából, Kubából érkeztek és különleges táncokkal, zenével, érdekes bemutatókkal, látvány technikával emelték a hangulatot. Minden gyermek az integrációs fesztivál emblémájával ellátott pólót kapott ajándékba, „Mindenkire egyformán süt a Napocska”felirattal.

Záró programként meglátogattuk Komáromban a Monostori Erődöt.

Köszönettel tartozunk a rendezőknek, a Kassai Konzulátusnak, hogy meghívásukkal lehetővé tették részvételünket. Köszönetünket eljuttattuk az Országos Rákóczi Szövetségnek is.