Fejlesztő iskola

Fejlesztő nevelés-oktatási ellátásunkat szeretném figyelmükbe ajánlani

Az 5/6 –23 éves súlyosan, halmozottan fogyatékos gyermekek számára biztosítjuk a mindennapos iskolába járást és a fejlődés lehetőségét. Rehabilitációs pedagógiai programunk alapján, a gyermekek egyéni szükségleteihez igazodó tanórai foglalkozásokat szervezünk heti 20 órában. A megyében elsőként hoztuk létre ezt az ellátási formát, amire nagyon büszkék vagyunk. Elsődlegesen Oroszlány városból, de a megye más településeiről is fogadjuk a gyermekeket. Többletszolgáltatást is nyújtunk a szülők számára, hiszen nappali ellátás formájában 7-15 óráig gondoskodunk gyermekükről. A konduktor és a gyógypedagógus munkáját szakápoló, gyógypedagógiai asszisztens és gondozónő segíti. Intézményünk akadálymentesített. Mozgáskorlátozott parkoló áll a szülők rendelkezésére. Az emeletek közötti közlekedés lift segítségével valósul meg.
Fontos számunkra, hogy a súlyosan halmozottan sérült gyermekek is részt vegyenek iskolai rendezvényeinken és nyugodt, szeretetteljes környezetet biztosítsunk számunkra, ahol új élményeket élnek meg és biztonságban érzik magukat. Amennyiben szeretne betekinteni mindennapjainkba kérem nézze meg kisfilmünket.