Diákolimpia

Országos Úszó Diákolimpia - Két arany, egy ezüst, két bronzérem mellett kettő 4. és egy 5. helyezés

Nagyszerű teljesítménnyel rukkolt elő a Benedek Elek EGYMI 5 fős csapata a 2015. február 21-én megrendezett Országos Úszó Diákolimpián. A Debreceni Városi Sportuszodában minden eddiginél nagyobb mezőny: 30 oktatási intézmény 184 versenyzője részvételével zajlott a speciális iskolák úszóinak viadala, ahol kimagasló oroszlányi siker született.
A II. korcsoportban Roth Vivien 25m mellen és 25m szabadon választott úszásban is aranyérmet szerzett, Mitra Szilárd 25m mellen állhatott a dobogó második fokára, 25m gyorson pedig 4. lett.
A III. korcsoportban Kasszány Klaudia mindkét versenyszámban bronzérmes lett, míg a fiúk „mamut mezőnyében” Virág István 50m mellen 4. és az 50m gyorson 9., míg Burai József 50m mellen 5., 50m gyorson pedig 8. helyezést ért el.

Így tehát valamennyi versenyző pontszerző (első hat) helyen végzett az országos diákolimpián. Az úszók felkészítője Kovácsné Kelemen Valéria testnevelő volt.

<< Vissza az előző oldalra